Uppfödning

Här listas uppfödare som är medlemmar i FMK. I bokstavsordning inom kategorierna.
Vill ni komma med på sidan, eller ändra info maila webbis på knappen ->

Kategori 1

S*Flingan’s
Perser och Exotic

Carina Fransson, Svedala
c.fransson.svedala@telia.com

S*Rönnbäret’s
Perser och Exotic

Rut Sloberg, Eslöv
rutsloberg@telia.com
tfn: 0413-189 97

S*Wilda Gladans
Helig Birma

Wendy Mörk, Veberöd
wendy@veberod.com
tfn: 073-205 58 18

Marit Prahl, Veberöd
marit@romele.com
tfn: 070-948 22 86

Kategori 2

..

..

..

Kategori 3

S*Piapizzi’s
Burma

Anne Nordström, Hjärup
anne@pia-pizzis.se
tfn: 0730-29 57 57

Sofie Abbereus, Rödeby
sofie.abbereus@gmail.com
tfn: 0709-24 61 67

S*Svedbergakulle
Bengal

Jeanette Lindhe & Robert Nilsson, Klippan
svedbergakulle@gmail.com
tfn: 070-769 28 36 eller 070-942 59 65

S*Tiddlywinks
Selkirk Rex Korthår & Långhår

Päivi & Eris Palokangas, Sjöbo
paivi@tiddlywinks.se
tfn: 070-236 91 67

SE*Zinkenkatten
Brittiskt Korthår

Camilla Carlborg, Stockholm
camilla@rosenhill.com
tfn: 070-766 10 46

Kategori 4

..